pirmdiena, 2012. gada 14. maijs

DK Mājiņa-Koferis. mājiņa Rūķītim


Ir pagājusi tieši nedēļa, kad es izdomāju piedalīties projektā Daram Kopā, kuru organizēja Daiga. Neatceros kurš darbiņš vēl man ir sagādājis tik daudz prieka un azarta kā šis- mājiņas šūšana! Tiklīdz iesāku šūšanas darbus, tā fantāzija pacēla mani spārnos un sāku savu izdomu realizēt-kāda būtu mana rūķīša mājiņa :) Jā, tieši tā- MANA Rūķīša... lai cik tas smieklīgi neskanētu, bet es uzšuvu SEV mājiņu :D. Gribējās atstāt ari sev kaut ko-pašas taisītu...jo visu ko sataisu-kādam uzdāvinu :). Brālā meitiņai noteikti sašūšu citu, nu jau būšu gudrāka  šajā jomā :D

 Sašuvu mājiņai detaļas katru atsevišķi, pildijumam izmantoju poliestera putu plēvi ( ceru, kad pareizi atcerējos ;D), kuru izmanto grīdas segumiem, tā ir visāda biezuma, man bija 4mm bieza, nodomāju, kad būs gana laba...bet kad sašuvu kopā, mājiņa "sagura", nu kā pāraugusi beka :D

Izdomāju, kā varētu saturēt formu. Satinu kopā divas stieples-tā ir stingrākas un stabilākas- un aptinu ar džutas auklu (nu laikam tā viņa saucās, ja kas labojat mani )

Piestiprināju pie tām malām, kuras netika savienotas kopā.

Tagad es mazliet pastāstīšu par sīkumiņiem, kas ir Rūķa mājiņā.
Atveramā jumtiņa otrā pusē ir upe ar tiltiņu un vilkuvālēm. Upe ir no mēteļauduma, kas piestiprināts ar karsto līmi, tiltiņš no zariņiem sasiets ar vadiņiem, vilkuvāles ir no ausu kociņiem, bet lapas no sizāļa un PVA līmes-ar līmi veidoju lapām formu. Lapu gali ir asi-viens no iemesliem, kāpēc mājiņa domāta man  nevis brāļa meitiņai :)


Tad seko pļaviņa ar taciņu no "akmeņiem". Zālīte no sizāļa, kurš pa kušķīšiem piešūts pie pamatnes, auduma ziediņi pielīmēti ar karsto līmi.


Loga rūtij izmantoju plastmasu no smaržu iepakojuma kastītes, kuram iztaisiju caurumiņus un piešuvu no iekšpuses. Aizkaru stangas no stieples. Dekorācijai- divas pīnītes.

Klubkrēsls.  Spilventiņi.


Galds-zaru kājas, virsma izgriezta no plastmasas saldējuma kastes vāka. Galdauts pielīmēts ar abpusējo skoču.
Ar pīrādziņiem man gāja interesanti. Baigi viņus gribēju, bet nebija tādas krāsas filca, tāpēc paņēmu baltu filci, sašuvu pīrādzīņus un nokrāsoju-tādi nu man viņi sanāca :D .Trauks no konfekšu kastes.

Sienaspulkstens ir manas meitiņas vecai rokaspulkstenis, kuram notrūka siksniņas ( vēl joprojām strādā :) ). Izdekorēju ar plīsa gabaliņiem, kurus piestiprināju ar abpusējo skoču. Uzkārts uz āķa, kuru noārdiju no veca dzempera-tādu izmantoju ari durvju rokturim.

Lustra un lupatu paklājiņš. Lustra ir no tādas mantiņas, kurai piestiprināti stienīši un saskaroties tie skan- redz kā es nezinu nosaukumu tai mantai :D :D :D , noderēja palikušās detaļas.

Sienas plaukts no "Serenādes" konfekšu kastes- tikai paplatināju plauktus.

Šie sausie ziedi man ir jau neskaitāmus gadus-bija spilgti rozā :D, ieliku uzpirkstenī, kuru piepildiju ar karsto līmi un pielīmēju pie plaukta, lai nekrīt nost.
Krūzīte ari ir no veca plastmasas uzpirksteņa, osiņa no smalkas drātiņas, piepildīts ar karsto līmi.

Glezniņa. Uz kartona uzvilkts audums, kas aplīmēts ar mozaīku, kura izgriezta no veca CD.


Un tagad par iemītniekiem. Kaķītis ar suņuku.

Pienācis laiks parunāt par pašu saimnieku-Rūķīti. Ari ši mantiņa man stāvēja atvilknē kādus gadus 15, ja ne ilgāk.  Nu tāds simpatjaga-uz viņu skatoties, smaidīt vien gribās, tikai plikiņš un bez matiem :D...
...sašuvu štātītes.

Te jau apģērbts


Nu Rūķukam būs sava mājiņa! Vairs nevajadzēs "mētāties" pa atvilkni ...
7 komentāri:

 1. Ak tu, mī un žē, kas par darinājumu! Lielisks, brīnišķīgs, burvīgs! Un tās detaļas! Būs ko "spēlēties". :)

  AtbildētDzēst
 2. Kolosāli!!!
  Varbūt kādreiz esi ar mieru padalīties dīvāniņa tapšanas procesā?Vai arī esmu palaidusi garām jau?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ar lielāko prieku padalīšos dīvāniņa tapšanā :)
   Kuru tieši mīksto mēbelīti gribētu-klubkrēslu vai dīvānu?

   Dzēst
 3. Paldies,Ineta!
  Hmm...abi jau man patīk -gan klubkrēslinš,gan dībvāniņš otrajā mājiņā.Priecātos par jebkuru no aprakstiņiem,kurš pašai vairāk pie sirds!:)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Labi, tad varbūt sāksim ar klubkrēslu? To man bija vienkāršāk šūt :)
   Ja ir īpašas velmes, tad varu ari izdomāt, kā to 'velmi' sašūt ;)

   Dzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...